КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ХРОНІЧНИМ ГЕМОРОЄМ ТА ГОСТРИМИ ЗАПАЛЬНИМИ ПРОЦЕСАМИ АНОРЕКТАЛЬНОЇ ЗОНИ

  • П. В. Соломчак Департамент охорони здоров'я, ІФНМУ
  • В. Д. Скрипко
  • Б. Г. Горбаль
  • І. В. Мельник
Ключові слова: геморой, венопротектори

Анотація

Резюме. Геморой, гострий парапроктит, анальна тріщина є одними з найчастіших захворювань, що вражають осіб працездатного віку. Комбінація таких захворювань трапляється у 20-25 % пацієнтів. При оперативному лікування хворих з гострими запальними захворюваннями аноректальної ділянки мало уваги звертається на супутню хронічну патологію, що призводить до важчого перебігу основного захворювання та загострення хронічної патології, подовжує тривалість перебування пацієнта в стаціонарі та здорожчує його, саме тому це спонукало нас до вивчення використання венопротекторів у післяопераційному періоді у хворих з комбінованою патологією аноректальної зони.

На клінічному матеріалі (64 пацієнти, які пройшли лікування в хірургічному відділенні Івано-Франківської ЦМКЛ), вивчені особливості прийому венопротекторів у післяопераційному періоді з приводу гострих та хронічних захворювань аноректальної ділянки з метою покращення результатів хірургічного лікування пацієнтів з комбінованою патологією. Досліджувана група: пацієнти з поєднаною патологією, які отримували флавоноїди в ранньому післяопераційному періоді. Контрольна група: пацієнти з поєднаною патологією, яким не призначалися флавоноїди.

Дія венопротекторів (Нормовен) полягає у венотонічній та ангіопротекторній дії, поліпшенні мікроциркуляції у кавернозній тканині анального каналу, зменшенні проникності капілярів, зниженні пошкоджуваної дії медіаторів запалення на гемороїдальні сплетення.

Отримані дані вказують на те, що призначення венопротекторних засобів у пацієнтів з поєднаною патологією хронічного геморою та запальних захворювань аноректальної ділянки є ефективним, обґрунтованим, сприяє зменшенню больових відчуттів та покращує психологічний та фізичний комфорт пацієнтів.

Опубліковано
2020-07-06
Як цитувати
1.
Соломчак П, Скрипко В, Горбаль Б, Мельник І. КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ З ХРОНІЧНИМ ГЕМОРОЄМ ТА ГОСТРИМИ ЗАПАЛЬНИМИ ПРОЦЕСАМИ АНОРЕКТАЛЬНОЇ ЗОНИ. Scientific and practical journal [інтернет]. 6Лип2020 [cited 6Лют2023];4(2(14) квіт):82 -85. Available from: https://art-of-medicine.ifnmu.edu.ua/index.php/aom/article/view/425
Розділ
Оригінальні дослідження

##plugins.generic.recommendByAuthor.heading##

1 2 > >>