ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

  • І. К. Чурпій Івано_франківський національний медичний університет
  • І. В. Мельник ІФНМУ
  • Н. В. Чурпій
Ключові слова: система охорони здоров’я, медичні технології, медичне страхування.

Анотація

Резюме. В останні роки система охорони здоров'я в Україні зазнає постійних змін та модифікацій. Методом спроб та помилок уряд України намагається вибрати найбільш оптимальну систему надання медичних послуг для населення.

Україна одна з багатьох країн, що розвивається на просторах пострадянського простору, і більшість її галузей перебувають у стадії занепаду. Медичний сектор – не виняток.

У цій статті було проаналізовано основні теоретико-правові аспекти реформування системи охорони здоров'я, їхню рентабельність для населення України, їхню ефективність та ресурсні затрати.

Покращення поінформованості населення у юридичних аспектах новітніх реформ, які діють або ще готуються до вступу в дію, найближчим часом дозволить людям чіткіше розуміти, яких саме змін вони прагнуть, і коригувати роботу уряду.

Зміни кожної країни починаються з кожного жителя цієї країни. І коли кожен громадянин поважатиме себе, своє здоров'я та лікарську працю – саме тоді почнуться справжні зміни.

Сучасна медична установа має відповідати світовим трендам і забезпечувати якість надання медичних послуг шляхом впровадження вимог міжнародних стандартів, зокрема, системи менеджменту якості відповідно до міжнародного стандарту ISO 9001: 2008 з подальшою сертифікацією.

Опубліковано
2020-04-03
Розділ
Оригінальні дослідження