ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ ГІПЕРАКТИВНОСТІ У ДІТЕЙ РІЗНОГО ВІКУ

  • І. К. Чурпій Івано-Франківський національний медичний університет, м. Івано-Франківськ, Україна
  • М. В. Фіцич Приватний підприємець
Ключові слова: гіперактивність дитини, масаж, лікувальна фізична культура, фізична реабілітація

Анотація

Гіперактивність - це стан, при якому активність і збудливість дитини перевищує норму, процеси збудження переважають над процесами гальмування.

Найбільш явною ознакою гіперактивності є поведінкові проблеми. Це проявляється у надмірних, невпорядкованих та хаотичних фізичних рухах та різкою зміною поведінки.

Поведінкові особливості дітей з гіперактивністю зводяться в середньому в 70% випадків до появи занепокоєння, на що 50% припадає на неврологічні звички і у 20% - проблеми із сном.

У даній статті ми хочемо виділити дві найвираженіші ознаки гіперактивних дітей, а саме хаотичні рухи та дефіцит уваги і розкрити теоретичний і практичний їх взаємозв'язок із фізичною реабілітацією.

Практичне дослідження сучасного стану проблеми підтвердило необхідність пошуку ефективних реабілітаційних засобів, спрямованих на попередження, подолання чи відновлення порушених функцій і систем організму та корекцію вторинних недоліків у дітей з гіперактивністю різного віку.

Проведене реабілітаційне дослідження засвідчило високу ефективність проведеної комплексної фізичної реабілітаційної програми для дітей даної категорії на тлі покращення стану здоров’я та зростання всіх показників психофізичного розвитку, що досліджувалися і може бути рекомендована для використання у практиці.

Опубліковано
2019-03-22
Розділ
Оригінальні дослідження