ВЗАЄМОЗВ`ЯЗОК ЗАХВОРЮВАНЬ ТКАНИН ПАРОДОНТУ ТА ПАТО-ЛОГІЇ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ

  • І. С. Лісецька ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет», м. Івано-Франківськ
  • М. М. Рожко ДВНЗ «Івано-Франківський національний медичний університет», м. Івано-Франківськ
Ключові слова: захворювання пародонта, захворювання шлунково- кишкового тракту, підлітки, хронічний гінгівіт.

Анотація

На сьогодні проблема захворювання пародонту у дітей та підлітків залишається актуальною внаслідок високої розповсюдженості та коливається в межах 55-96%, переважно діагностують хронічний катаральний гінгівіт. Часто захворювання пародонту зустрічаються у підлітків із загальносоматичними захворюваннями, зокрема в осіб із захворюваннями ШКТ. За епідеміологічними даними, хвороби ШКТ у підлітковому віці посідають друге місце. Серед хвороб гастродуоденальної зони в цій віковій категорії перше місце займає хронічний гастродуоденіт (60-70%). Хронічні соматичні захворювання призводять до зниження реактивності організму, порушення метаболізму, гемодинаміки та розвитку вторинної імунологічної недостатності, що створює фон для погіршення місцевої опірності тканин пародонту щодо бактерій зубної бляшки та активізації пародонтопатогенної мікрофлори.

Дослідження свідчать про тісний взаємозв’язок високого рівня стоматологічної захворюваності, в тому числі захворювань тканин пародонту, з хронічними ураженнями органів травлення, що пояснюється тісним анатомо-функціональним зв’язком.

Особливостями ураження пародонту в цьому випадку є генералізований характер запальних, запально-деструктивних змін та прогресування патологічного процесу з частими загостреннями, які звичайно співпадають із періодами загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Питання ранньої діагностики та розробка схем профілактики й лікування залишаються актуальними та потребують подальшого вивчення.

Опубліковано
2019-01-17
Розділ
Оригінальні дослідження