ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ЕЛЕКТРОНОЖА В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ГНІЙНО-ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВОЇ ДІЛЯНКИ

  • Ю. М. Андрусів ДВНЗ "Івано-Франківський національний медичний університет" https://orcid.org/0000-0001-8135-0667
  • М. М. Рожко ДВНЗ "Івано-Франківський національний медичний університет"
  • В. П. Пюрик ДВНЗ "Івано-Франківський національний медичний університет" https://orcid.org/0000-0001-6452-4311
  • І. Р. Ярмошук ДВНЗ "Івано-Франківський національний медичний університет"
Ключові слова: гнійно-запальні захворювання, рана, електроніж

Анотація

Резюме. Постійно ведеться пошук способів підвищення ефективності лікування хворих з даною патологією. Розробляються нові технології комплексного, медикаментозного і фізіотерапевтичного впливу на запальне вогнище м’яких тканин обличчя. Метою нашого дослідження було оцінити застосування електрохірургічного апарату EMED SPECTRUM в монополярному режимі в комплексному лікуванні гнійно-запальних захворюваннь щелепно-лицевої ділянки та забезпечення високих естетичних результатів на різних стадіях загоєння рани.

Було обстежено та проліковано 60 хворих з гнійно-запальними захворюваннями щелепно-лицевої ділянки, з них 40 чоловіків та 20 жінок. Вік хворих становив від 18 до 60 років. Усі хворі були госпіталізовані в стаціонарне відділення в ургентному порядку. В залежності від методу лікування всі хворі були поділені на дві групи основну і порівняльну по 30 осіб у кожній. У першій основній групі 30 хворих, хірургічне лікування проводилось за допомогою електрохірургічного апарату EMED SPECTRUM в монополярному режимі. У післяопераційному періоді застосовувався 0.04% розчин декаметоксину. В порівняльній другій групі 30 хворих, хірургічне лікування проводилось стандартним методом. Застосування електрохірургічного апарату EMED SPECTRUM та розчину декаметоксину є ефективним методом лікування поверхневих гнійно-запальних захворювань, забезпечую прискорення термінів загоєння рани та полегшує перебіг клінічних проявів після оперативного втручання.

Опубліковано
2019-03-22
Розділ
Оригінальні дослідження