РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПОТЕНЦІАЛ САНАТОРНО-КУРОРТНОГО КОМПЛЕКСУ МОРШИНКУРОРТ

  • І. К. Чурпій Івано-Франківський національний медичний університет, кафедра фізичної реабілітації та фізичного виховання, м. Івано-Франківськ
  • Н. Р. Голод ІФНМУ; ПНУ імені Василя Стефаника
  • А. М. Федірко ДП «СКК» «Моршинкурорт» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», м. Моршин, Івано-Франківська обл
  • О. В. Мельник ДП «СКК» «Моршинкурорт» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця», м. Моршин, Івано-Франківська обл
Ключові слова: санаторій Моршинкурорт, реабілітація, потенціал.

Анотація

Мета дослідження: провести аналіз лікувальної діяльності та реабілітаційного потенціалу санаторно-курортного комплексу Моршинкурорт.

Методи дослідження: Порівняльний аналіз лікування пацієнтів «Санаторій «Дністер» за 2017 та 2018 роки. Методи математичної статистики, синтезу та аналізу.

Результати дослідження: 27.10.2017р. на базі Відділень: «Санаторій «Перлина «Прикарпаття»; «Санаторій «Лаванда»; «Санаторій «Дністер»; «Санаторій «Черемош» ДП «СКК «Моршинкурорт» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» відбулося відкриття реабілітаційних відділень відповідно до профілів. Зокрема у Відділенні «Санаторій «Дністер» організовано з 01 грудня 2017 року відділення реабілітації за наступними профілями реабілітації: медико-психологічна реабілітація учасників АТО: порушення адаптації, розлади пов’язані із споживанням їжі, неорганічні розлади сну, соматоформні розлади, неврастенія на 30 ліжок. Початок функціонування відділення з 01 січня 2018 року; кардіо-пульмонарна реабілітація: підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів не туберкульозного характеру (для дорослих хворих) на 20 ліжок. Початок функціонування відділення з 12 жовтня 2018 року.

Переважають пацієнти із захворюваннями органів травлення. В оздоровниці функціонує два профільні гастроентерологічні відділення на 296 ліжок, та два відділення реабілітації. Бальнеологічні і фізіотерапевтичні процедури хворі отримують у Відділенні «Бальнеологічна лікарня». Обстеження пацієнтів Відділення «Санаторій «Дністер» здійснюються у Відділенні «Лікувально-діагностичний центр» та Відділенні «Бальнеологічна лікарня». В 2018 році у Відділенні «Санаторій «Дністер» закінчило лікування 3621 хворих. В результаті проведеного санаторно-курортного лікування досягнута значна ефективність в оздоровленні хворих, з покращенням закінчили лікування усі хворі.

Опубліковано
2019-03-22
Розділ
Оригінальні дослідження