COLATERAL BLOOD FLOW AT THROMBOSIS IN THE FEMORAL VENOUS COLLECTOR
Анотація
Резюме. Анатомічні особливості колатерального кровообігу стегна впливають на важкість клінічної картини при глибоких тромбозах та відіграють роль у попередженні ускладнень. Цим і обумовлена потреба оцінки колатерального кровоплину.
Мета. Оцінити компенсаторні можливості колатерального кровоплину в стегновому венозному колекторі при гострих венозних тромбозах.
Методи. У роботі проведено аналіз результатів обстеження та лікування 790 пацієнтів з тромбозами глибоких вен. Для обстеження хворих застосували лабораторні методи дослідження, а також інструментальні: УЗ допплерографію, УЗ дуплексне сканування, рентгеноконтрастну флебографію, МСКТ з в/в контрастуванням, радіоізотопну флебосцинтиграфію та ЕхоКС.
Результати дослідження. Тромбози глибоких вен у підколінно-стегновому сегменті спостерігали у 322 з 790 пацієнтів. При оклюзії підколінно-стегнового венозного сегменту колатеральний кровоплин забезпечують такі судини: поверхневі (ВПВ, МПВ, задня шкірна вена стегна) і глибокі (ГСВ, вени-сателіти магістральних артерій, підколінно-стегново-сідничний шлях, v. Articularisgenusuprema, vv. comitans n. ischiadici і аномальніколатералі стегна), які швидко нівелюють порушення.
При поширенні тромбозу на ЗСВ клінічна картина захворювання стає більш вираженою, внаслідок виключення з кровоплину ГСВ та більшості поверхневих венозних колатералей.
Висновки. Венозні колатералі при тромбозах глибоких вен у підколінно-стегновому сегменті, які у 98,4% випадків виникають вторинно, швидко нівелюють порушення гемодинаміки, але при прогресуванні тромбозу та виключенні з колатерального кровоплину ГСВ та ВПВ у підколінно-стегновому сегменті швидко настає декомпенсація кровоплину.
Авторське право (c) 2021 Art of Medicine

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.