РОЛЬ МОРФОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ В ДІАГНОСТИЦІ НЕСПЕЦИФІЧНОГО ВИРАЗКОВОГО КОЛІТУ

  • П. П. Снісаревський Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ
  • О. О. Дядик Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ
  • А. Е. Дорофєєв Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ
  • Т. П. Снісаревська Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, м. Київ
Ключові слова: патоморфологічна діагностика, неспецифічний виразковий коліт, слизова оболонка товстої кишки

Анотація

Запальні захворювання кишечника (ЗЗК) це хвороби, що характеризуються наявністю запалення в стінці кишки. Основними представниками цієї групи захворювань є неспецифічний виразковий коліт (НВК) і хвороба Крона (ХК). За даними МОЗ України, у 2015 році захворюваність на НВК склала 21,1 на 100 тис. населення.

Проведено ряд патоморфологічних досліджень з використанням імуногістохімічних методів для фенотипування клітинного інфільтрату та визначення стану перикриптальних міофібробластів, а також PAS-реакції для оцінки функції слизоутворення та визначення активних нейтрофілів. При досліджені виявлено характер та вираженість патологічних змін в слизовій оболонці товстої кишки у хворих з неспецифічним виразковим колітом різного ступеня активності.

Використання цих методик дозволяє верифікувати діагноз НВК, визначити ступінь активності загострення, оцінити повноту ремісії хвороби, виявити послаблення неспецифічної резистентності (стан муцину) або переважання імунних механізмів (клітинний фенотип), що допоможе в оцінити перебіг захворювання та вибрати подальшу тактику лікування.

Опубліковано
2018-12-12
Розділ
Оригінальні дослідження