КОЖЕН ПАЦІЄНТ МАЄ ПРАВО НА МАКСИМАЛЬНО ЯКІСНІ ТА БЕЗБОЛІСНІ МЕДИЧНІ ПРОЦЕДУРИ

  • О. І. Готюр ІФНМУ
  • Х. В. Влашин студентка IV курсу медичного коледжу Івано-Франківського Національного Медичного Університету, м. Івано-Франківськ
Ключові слова: трипанофобія, больова чутливість, синдром «білого халата», аплікаційна анестезія, обезболення.

Анотація

Сучасна діагностика та новітні технологічні можливості сучасної медицини просто вражають. Комп’ютерна діагностика, магнітно-резонансна томографія із контрастуванням, онкологічні лабораторні показники та багато інших діагностичних тестів дозволяють професіоналам медичної практики своєчасно встановлювати діагнози та надавати кваліфіковану медичну допомогу пацієнтам.

Часто хвороби пацієнтів впливають на їх психологічний стан. Пацієнти які виснажилися від свого фізичного не задоволення, стають вередливими, вимагають гіперопіки до себе, особливо ті пацієнти, які спостерігають за можливостями сучасної медицини із телесеріалів, інтернету. Але, як виявляється, 20 % населення пострадянських країн та 10 % американців, не просто «капризують», а хворіють на – трипанофобію.

Згідно нашого дослідження, яке відбувалося на базі ЦМКЛ приймального відділення, на основі соціологічного опитування з 80 опитаних пацієнтів – 11 пацієнтів боялися ін’єкцій, 15 пацієнтів мали підвищений поріг больової чутливості, а 2 пацієнти навіть відмовилися від госпіталізації у стаціонар через синдром «білого халата». Це означає, що 35 % пацієнтів могли б отримати більш кваліфіковану медичну допомогу, якщо б попередньо знали про причину своїх фобій та були проінформованими про те, що мають право на безболісні процедури і правильну підготовку до медичних маніпуляцій.

Опубліковано
2019-03-22
Розділ
Оригінальні дослідження