USE RADIO FREQUENCY ABLATION IN COMBINATION WITH MINIPHLEBEKTOMY AND POSTPONED ULTRASOUND GUIDED SCLEROTHERAPY OF COLLATERAL AND PERFORANT VEINS IN TREATMENT OF VARICOSE VEINS IN AN OUTPATIENT SETTING

  • Ebaye Nsan Ekom Nsed
  • О. Н. Boichuk Івано-Франківський національний медичний університет
  • О. V. Yaniv
Ключові слова: безпліддя, психологічний стан, психологічний компонент.

Анотація

Резюме. В останні роки значно зросла кількість жінок з безпліддям в анамнезі, лікованим сучасними репродуктивними технологіями, причому вагітність у зазначеній категорії – не тільки акушерська, а й психологічна проблема. У сучасному суспільстві вагітність часто протікає на тлі хронічного стресу, пов'язаного з обтяженим репродуктивним анамнезом, який обтяжується соціальними конфліктами, екологічними і технологічними катастрофами.

Для жінок з безпліддям, особливо тих, що мають тривалий негативний досвід його лікування і / або перинатальні втрати в анамнезі, характерні істотні психоемоційні розлади. Метою дослідження стало оцінити психоемоційний стан жінок з внутрішньопечінковим холестазом (ВПХВ), вагітних після застосування допоміжних репродуктивних технологій.

З огляду на симптоматику ВПХВ, яка істотно впливає на загальний стан вагітної жінки, виявлені вегетативні порушення, розлади сну, високу або занадто низьку тривожність, ознаки депресивних станів,  зниження якості життя цих пацієнток.

Жінки з внутрішньопечінковим холестазом вагітних після застосування допоміжних репродуктивних технологій потребують оцінки вегетативного і психоемоційного стану, корекції виявлених порушень для нормалізації якості їх життя, досягнення позитивних перинатальних наслідків.

Психологічний стан вагітних значною мірою є результатом взаємодії двох складових: екстрагенітальної, до якої слід віднести соматичні захворювання й індивідуально-типологічні особливості фізичного статусу жінки, і генітальної, тобто власне фізіологічні особливості статевої сфери. Саме оптимізація психічного стану жінки викликає сприятливий перебіг вагітності і народження здорової дитини.

Опубліковано
2021-01-05
Розділ
Оригінальні дослідження