PHYSICAL THERAPY FOR PATIENTS AFTER STROKE

  • А. V. Homola National Technical University of Ukraine "KPI" named after Igor Sikorsky, Department of Biomedical Engineering, Kiev, Ukraine https://orcid.org/0000-0001-7431-1889
  • Ye. V. Prokopovych National Technical University of Ukraine "KPI" named after Igor Sikorsky, Department of Biomedical Engineering, Kiev, Ukraine https://orcid.org/0000-0002-7107-5021
  • Y. V. Antonova-Rafi National Technical University of Ukraine "KPI" named after Igor Sikorsky, Department of Biomedical Engineering, Kiev, Ukraine https://orcid.org/0000-0002-9518-4492
Ключові слова: Інсульт, реабілітація, фізична терапія, ерготерапія, МДК (мультидисциплінарна команда), МКФ (міжнародна класифікація функціонування).

Анотація

Анотація. В Україні багато версій, щодо фізичної терапії пацієнтів з інсультами у гострому та ранньому періоді. Українська асоціація боротьби з інсультом, має протоколи реабілітаційної допомоги пацієнтам з інсультом. Досягнутий успіх у реабілітації пацієнтів у гострому періоді. Але виникають труднощі, у пізньому періоді фізичній терапії, а саме функціонально рухових порушень. Це негативно впливає на соціально-побутову активність та звичну  діяльність самого пацієнта.

Мета дослідження: Науково обґрунтувати засоби та принципи фізичної терапії, ерготерапії на базі Київської міської клінічної лікарні № 6, відділення фізичної та реабілітаційної медицини, використання яких дозволяє досягнути оптимального результату. Наша МДК допомагає пацієнтам повернутися у звичне самостійне повсякденне життя. Пацієнти продовжують планувати та облаштовувати свій життєвий шлях, повертаються до роботи, навчання, хобі.

Методи: об’єктом дослідження є застосування фізичної терапії пацієнтів після інсульту на стаціонарному етапі.

Предметом дослідження: удосконалення функціонально рухового стану пацієнтів після інсульту на стаціонарному етапі.

Реабілітаційний результат фізичної терапії, залежить від раціонального володіння її засобів, що вимагає знання та розуміння принципів. Комплекс   фізичної терапії для пацієнтів після інсульту, з удосконаленою індивідуальною методикою функціональної активності в умовах стаціонару. Фізичний терапевт має володіти та знати і використовувати методи та засоби фізичної терапії, які суттєво вплинуть на хід реабілітаційного процесу та покращать функціональний стан пацієнта після інсульту .

Висновки. Наведені принципи фізичної терапії пацієнтів після інсульту. Запропонований перелік реалізованих методів фізичної терапії при інсульті на базі Київської міської клінічної лікарні №6, відділення фізичної та реабілітаційної медицини. Наша Мультидисциплінарна команда не ділить життя до і після інсульту, ми намагаємось на основі доказової медицини, комплексним та індивідуальним підходом активувати до самостійного життя, допомогти та відновити втрачені функції пацієнта, компенсувати та знайти вихід там де інші відмовляються.

 

 

Опубліковано
2021-04-05
Розділ
Оригінальні дослідження