СОН ТА ЙОГО ПОРУШЕННЯ У ДІТЕЙ: МЕДИКО-СОЦІАЛЬНІ АСПЕКТИ

  • Х. О. Лазуркевич ІФНМУ
  • О. Б. Синоверська
Ключові слова: діти, фізіологія сну, розлади сну, обструктивне апное уві сні, якість життя.

Анотація

Резюме. Стаття висвітлює важливість повноцінного відновного нічного сну та основні його розлади та причини їх виникнення у дітей різного віку. Порушення сну в дітей – проблематика, яка була і, на жаль, залишається недостатньо вивченою і клінічно недооціненою. Характер сну значно впливає на когнітивний розвиток, регулювання уваги, настрою, поведінки та стан здоров’я дітей у загальному. З метою покращення якості життя маленьких пацієнтів та їх сімей практичним лікарям слід аналізувати стан сну в дітей, з’ясовувати причини його порушень та проводити корекцію розладів.

Мета роботи: проаналізувати стан проблеми порушень сну у дітей та можливості їх корекції.

Результати. Виділяють такі типи порушень сну: інсомнії, парасомнії, розлади, пов`язані із порушенням дихання уві сні, розлади циркадних ритмів сон-неспання, рухові розлади, гіперсомнії.

Висновки. Сон – основна складова здорового та якісного життя дитини. Оскільки розлади сну часто зустрічаються в дитячому віці і більшість із них коригуються простими режимними і виховними рекомендаціями, то питання про сон дитини повинні бути невід’ємною частиною кожного планового педіатричного огляду. Для ефективного лікування органічних порушень сну необхідна їх правильна діагностика. Терапія даних розладів призначається в залежності від етіологічного чинника. Проблеми порушень сну потребують удосконалення їх діагностики і лікування для мінімізації можливих побічних ефектів.

 

Опубліковано
2020-10-07
Розділ
Огляд літератури