ПОШИРЕНІСТЬ ДЕФЕКТІВ ЗУБНИХ РЯДІВ У ДІТЕЙ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  • О. Р. Заяць ІФНМУ
  • З. Р. Ожоган
Ключові слова: поширеність карієсу, передчасне видалення молочних зубів, дефекти зубних рядів, зубощелепні аномалії, епідеміологічні дослідження

Анотація

Резюме. Передчасне видалення молочних зубів, особливо молярів, несвоєчасне протезування або його відсутність призводить до мезіального зміщення бічних зубів, ступінь вираженості якого залежить від часу втрати молочних молярів.

Мета роботи. Вивчити поширеність та особливості клініки дефектів зубних рядів у дітей різних вікових груп для можливості планування методів профілактики та лікування зубощелепних аномалій і деформацій.

Матеріали та методи. Для вивчення поширеності дефектів зубних рядів було оглянуто 600 дітей в Івано-Франківській області в період молочного, раннього змінного та пізнього змінного прикусу.

Обстеження проводилися в організованих дитячих колективах (дитячі садки, школи).

Результати. У результаті досліджень встановлено, що у віці 3-5 років поширеність карієсу молочних зубів складала (65,9±3,3)%, дефекти зубних рядів виявлено в (5,4±1,6)% дітей, а повне руйнування коронок молочних зубів – в (6,3±1,7)% дітей. У віці 6-9 років поширеність карієсу складає (95,5±1,47)%, а дефектів зубних рядів – (48,5±3,5)%. При обстеженні дітей у віці 10-12 років виявлено, що поширеність каріозного процесу становила (94,4±1,65)%, а поширеність дефектів зубних складала (22,1±3,0)%.

Висновки. Зростання поширеності каріозного процесу в дітей віком 3-5 років призводить до збільшення поширеності дефектів зубних рядів  та створення сприятливих умов для розвитку зубощелепних аномалій та деформацій. Серед дітей, віком 6-8 років поширеність дефектів зубних рядів із кожним роком збільшується, а у віці 9 років зменшується, бо в ділянках дефектів починають прорізуватися постійні премоляри та ікла. У дітей 10-12 років поширеність дефектів зубних рядів також зменшується у зв’язку з прорізуванням постійних зубів.

Опубліковано
2020-07-05
Розділ
Оригінальні дослідження