АНАЛІЗ ДІАГНОСТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ІМУНОБЛОТІНГУ РІЗНИХ ВИРОБНИКІВ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ СЕНСИБІЛІЗАЦІЇ ДО КЛІЩОВИХ ТА ЕПІДЕРМАЛЬНИХ АЛЕРГЕНІВ У ПАЦІЄНТІВ З РЕСПІРАТОРНИМИ АЛЕРГІЧНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ

Ключові слова: прик-тест, алергія, імуноблотинг, IgE.

Анотація

Резюме. Метою дослідження було порівняти діагностичні параметри різних систем серологічного дослідження методом імуноблоту для визначення сенсибілізації до алергенів кліщової та епідермальної груп у пацієнтів з респіраторними алергічними захворюваннями – алергічним ринітом та бронхіальною астмою.

Матеріали та методи. В ході дослідження 88 пацієнтів з алергічним ринітом та / або атопічною астмою були обстежені трьома різними методами специфічної алергічної діагностики (in vivo та in vitro). Критеріями включення були діагноз алергічного риніту (як інтермітуючого, так і персистуючого) та / або атопічної астми. Прик-тест проводився за класичною методикою тестування відповідно до нормативних документів з комерційними екстрактами алергенів. Вестерн-блот для визначення рівнів IgE проводили з використанням тест-систем RIDA AllergyScreen (R-Biopharm AG, Дармштадт, Німеччина) і Euroline (Euroimmun).

Результати та обговорення. Результати двох систем визначення специфічного IgE до алергенів кліщової та епідермальної груп методами Rida AllergyScreen та Euroline не завжди дуже добре узгоджуються між собою внаслідок значного систематичного розходження показників.

Результати визначення специфічних IgE до окремих алергенів добре узгоджуються між собою, втім до епідермальних алергенів шерсті кролика та морської свинки обидва методи не узгоджуються з результатами шкірного тестування методом прик-тесту, даючи хибно-негативні результати. Подальший аналіз узгодженості та діагностичних параметрів методів по іншим групам алергенів є необхідним для узагальнення усіх результатів дослідження.

 

Ключові слова: прик-тест, алергія, імуноблотинг, IgE.

Опубліковано
2020-04-03
Розділ
Оригінальні дослідження