ДОСЛІДЖЕННЯ СТАНУ ФІНАНСУВАННЯ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОНКОЛОГІЧНИХ ХВОРИХ НА ТЕРИТОРІАЛЬНОМУ РІВНІ

  • С. М. Феденько Івано-Франківський національний медичний університет, кафедра організації та економіки фармації і технології ліків, м. Івано-Франківськ
Ключові слова: фармацевтичне забезпечення, онкологічні хворі, пільгова та безоплатна фармацевтична допомога, фінансування, місцевий бюджет, державний бюджет, цільова програма.

Анотація

На підставі аналізу літературних джерел та статистичних даних досліджено сучасний стан фінансування фармацевтичного забезпечення онкологічних хворих на територіальному рівні. Наведено результати ретроспективного аналізу динаміки загальної кількості онкологічних хворих, які перебували на обліку в Івано-Франківській області протягом 2011-2016 рр. Здійснено аналіз сучасного стану фінансування фармацевтичної допомоги хворих з такою патологією відповідно до показників потреби. Визначено основні недоліки й обґрунтовано питання, що потребують подальшого вивчення та врегулювання як на державному, так і на територіальному рівні. Запропоновано шляхи подальшого вдосконалення системи фінансування фармацевтичної допомоги для онкологічних хворих.

Опубліковано
2018-12-27
Розділ
Оригінальні дослідження